« Travanj 2018 »

Radovi učenika

Kruh                                                          Helena Kršak, 4.r., Rosenheim

Što bi bilo da nema kruha?

Bez kruha ne bi bilo pekare,

bez kruha ne bi bilo pekmeza,

i bez njega ne bi bilo Nutelle.

Danijela Kolić, 7. razred, Kolbermoor

Kruh

Kruh je jedna vrsta hrane koja je nama ljudima najvažnija. Prema kruhu treba imati poštovanja i ne treba ga bez razloga bacati u smeće ili na pod, nego ga treba dati životinjama, ako za nas ljude bude tvrd ili star.

Josip Miličević, 9. razred, Rosenheim

Klara Vuković, 4.r., Kolbermoor

Kruh

Što je kruh? Svatko bi od vas rekao: to je nešto za jesti i imali bi pravo. Ali kruh je mnogo više. Kruh nam je Bog dao da ne budemo gladni. Kruh je nešto što nam daje nadu. Kruh je od Boga.

Luca Mladen Vorreiter, 6. razred, Rosenheim

Kristina Vukadinović, 2.r., Rosenheim

Što bi bilo bez kruha?

Bez kruha se ne može živjeti.

Bez kruha ne bi bilo peciva.

Bez kruha ne bi bilo slave.

Bez kruha nema života.

Kruh je moja hrana,

a bez hrane se ne može.

Milena Kolić, 9. razred, Kolbermoor            Lea Radoš, 1.r., Rosenheim

Kruh

Kruh je svet, sveti kruh kojeg nam naši roditelji svakog dana poslužuju s ljubavlju. Prije su roditelji učili djecu da se kruh poštuje i kad padne na pod da ga se podigne i poljubi.

Paul-Lucas Čarapina, 8. razred, Rosenheim

Lorena Vorreiter, 3.r., Rosenheim

Kruh

Prema kruhu treba imati poštovanja. Kruh trebamo za život i zato jer je vezan uz crkvu. Mama mi uvijek kaže da je kruh svet i da ga ne smijem bacati u smeće. Naša molitva počinje s Kruh naš.... i to mi je jako važno. Bog nam je dao kruh pa ga trebamo pojesti ili podijeliti. Kruh je važan za naš život.

Lucija Miličević, 7. razred, Rosenheim

Sara Matovina, 2.r., Traunreut