Kazališna predstava "Sijač sreće" u Münchenu i Nürnbergu
Autor: Karolina Jurak, 3. 3. 2017.

U subotu 18. veljače 2017. Hrvatska nastava u Bavarskoj ugostila je kazalište Svarog iz Zagreba u Nürnbergu koje je tom prilikom izvelo predstavu „Sijač sreće.“ Dan poslije, u nedjelju 19. veljače kazalište Svarog je i Münchenu u Hrvatskoj katoličkoj misiji München izvelo istoimenu predstavu.

Predstava „Sijač sreće“ vesela je priča o odrastanju ispričana zabavnom glumačkom igrom prema tekstovnom predlošku književnika Božidara Prosenjaka. Priča započinje uzaludnim pokušajem odraslih da nauče dijete izreći glas “a.” Zatim su prikazane i ostale zgode i nezgode prilikom odrastanja djeteta, školskim događanjima pa i prvim ljubavnim nevoljama.

Na predstavi se u Münchenu okupio velik broj djece i odraslih. Djeca su imala priliku aktivno sudjelovati u predstavi, tako su neki od njih za vrijeme izvođenja predstave postali i glumci. Zajedno su pokušali otkriti što je to sreća, a na kraju su otkrili da  sreća nije nešto što se ostvaruje kroz novac već kroz ljubav, nešto što možemo zamisliti, nešto unutar samog čovjeka.

Vesela atmosfera nastavila se i nakon završetka predstave u druženju koje su, uz veliku pomoć i podršku HKŽ München organizirali roditelji učenika te na taj način zaokružili ovo ugodno nedjeljno poslijepodne.

U fotogaleriji pogledajte fotografije s predstave.

Josipa Kelava