Projekt " Sretan Božić"
Autor: Karolina Jurak, 31. 1. 2015.

Učenici Hrvatske nastave u Bavarskoj ove su godine imali priliku čestitati Božić svojim vršnjacima u Hrvatskoj. U suradnji s učiteljicama Koordinacije Bavarske i učiteljicama Osnovne škole Kupljenovo pokrenut je projekt „ Sretan Božić“.Cilj ovog projekta bio je povezati učenike hrvatskog podrijetla koji žive u Njemačkoj s učenicima iz Hrvatske te na taj način produbiti povezanost s hrvatskim jezikom, kulturom i domovinom.

Više o projektu možete pronaći klikom na gumb opširnije.

Fotografije o projektu možete pronaći u fotogaleriji - Projekt " Sretan Božić"

PROJEKT „ SRETAN BOŽIĆ“

Učenici Hrvatske nastave u Bavarskoj ove su godine imali priliku čestitati Božić svojim vršnjacima u Hrvatskoj. U suradnji s učiteljicama Koordinacije Bavarske i učiteljicama Osnovne škole Kupljenovo pokrenut je projekt „ Sretan Božić“. Hrvatska nastava u inozemstvu namijenjena je učenicima, djeci hrvatskih državljana kojima je hrvatski obiteljski jezik.

Cilj ovog projekta bio je povezati učenike hrvatskog podrijetla koji žive u Njemačkoj s učenicima iz Hrvatske te na taj način produbiti povezanost s hrvatskim jezikom, kulturom i domovinom.  Kako bi se sve projektne aktivnosti  na vrijeme realizirale prionuli smo na posao. Učenici su prvo izrađivali čestitke u kojima su napisali puno dobrih želja kako bi obradovali naše male prijatelje u Hrvatskoj. Uz čestitku napisali su i kratko pismo u kojem su se predstavili.

Čestitke i pisma stavili smo u kutiju i poslali našim prijateljima u Kupljenovo. S nestrpljenjem smo očekivali pisma i čestitke iz Hrvatske. Kada su stigla zavladalo je veliko veselje. Osmijeh na dječjim licima govorio je da je projekt u potpunosti uspio. Neki su se učenici  i dalje nastavili dopisivati i sklapati nova prijateljstva.

Pod priloženim dokumentima možete pronaći PowerPoint prezentaciju o projektu "Sretan Božić" ( od preuzimanja prezentacije preuzmite i glazbu kako bi prezentacija imala i zvuk).

Priloženi dokumenti:
Fantomi_-_Sretan_Bozic_svakome.mp3 (6.27 MB)